W ostatnich latach wzrasta w Polsce zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Powszechnym staje się wykorzystanie energii słonecznej w procesie wspomagania ogrzewania budynków oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Kotłownie opalane biomasą staja się atrakcyjną alternatywą dla kosztownych w eksploatacji kotłowni olejowych. Priorytety niskiej emisji umożliwiają uzyskanie wsparcia ze środków Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, oraz korzystnych kredytów w Banku Ochrony Środowiska. Kotłownie na biomasę znajdujące się w zasobach gmin umożliwiają wykorzystanie energii odnawialnej znajdującej się na terenie danej gminy, zapewniając niskie koszty produkcji ciepła i częściową samowystarczalność.
Pompy ciepła staja się coraz powszechniejszym źródłem taniej energii cieplnej, szczególnie w obiektach nie dysponujących dostępem do sieci gazu ziemnego.
Czysta i tania energia może znaleźć w XXI wieku szerokie i wszechstronne zastosowanie przy realizacji strategii trwałego i zrównoważonego rozwoju. W dokumencie rządowym pt. „Polska 2025 – długotrwała strategia trwałego i zrównoważonego rozwoju” z dnia 3 sierpnia 2000 roku, znajduje się następująca definicja:
„Trwały i zrównoważony rozwój to proces, który charakteryzuje się dążeniem do trwałego rozwoju gospodarczego i społecznego poprzez zapewnienie dostępu do zasobów odnawialnych, jaki i nieodnawialnych, wzrostu jakości życia w czystym i naturalnym środowisku, wzrostu ekonomicznego dokonującego się poprzez bardziej efektywne wykorzystanie surowców i innych zasobów przyrody, racjonalizację zużycia energii i pracy, a także rozwój ekologicznych technologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego”
Firma ACENER oferuje Państwu doradztwo techniczne w zakresie techniki grzewczej i sanitarnej z dużym naciskiem na odnawialne źródła energii.